Відбувся інформаційний захід, присвячений Програмі «Горизонт Європа»

28 жовтня 2019 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбувся Інформаційний захід «Горизонт Європа – краще життя для всіх у Європі». У ньому взяли участь не лише представники України, а й запрошені гості з Естонської дослідницької ради, які є водночас представниками Національних контактних пунктів та представниками Програмних комітетів програми «Горизонт 2020» за різними тематичними напрямами.

До учасників з вітальним словом звернувся проректор з наукової роботи Львівського університету, член-кореспондент НАН України, професор Роман Гладишевський, який акцентував на важливості подібних заходів, адже вони дають змогу науковцям обмінятися цінним досвідом, більше дізнатися про реалізацію проектів у різних країнах, будувати стратегічні плани на майбутнє.

Присутні зосередили увагу на новій Програмі «Горизонт Європа», яка стартує з 2021 року. Так, наприклад, Арго Сун (Естонія) презентував доповідь на тему «Чому варто брати участь в Рамкових програмах ЄС з досліджень та інновацій?». Ааво Кайне (Естонія) розповів про те, яким чином Естонія досягла успіху в Рамкових програмах («Система національної підтримки для успішної участі в Рамкових програмах ЄС – приклад Естонії»). Учасники також обговорили перспективи та пріоритетні шляхи розвитку сучасної науки, звернули особливу увагу на галузі знань, яким надають перевагу (про це детальніше говорила Катрин Саар (Естонія) у доповіді «Поза горизонтом – це ще один горизонт – загальні риси нової Рамкової програми «Горизонт Європа»). Валентина Андрущенко (Україна) у виступі «Можливості для України та досвід участі у програмі «Горизонт 2020» навела дані статистики, які засвідчили активну участь та успішні результати України в Програмі.

Подія на сайті університету