Відбувся Інфодень Програми «ГОРИЗОНТ 2020»

23 листопада 2017 року у Дзеркальній залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбувся Інфодень Рамкової програми Європейського Союзу з досліджень та інновацій «ГОРИЗОНТ 2020». Представники національних контактних пунктів, які діють в Україні за різними тематичними напрямами, презентували нові робочі програми на 2018–2020 роки та обговорили практичні аспекти участі.

З вітальним словом до учасників заходу звернувся проректор з наукової роботи Університету Роман Гладишевський, який наголосив на важливості участі українських науковців у таких проектах, адже вони дають унікальну можливість долучитись до найактуальніших світових досліджень, отримуючи належне фінансування зі сторони ЄС.

Координатор НКП у Львівському університеті Оксана Заремба розповіла про концепцію Програми «Горизонт 2020» з увагою на типи дій у конкурсах, особливості подачі та оформлення заявок. Представляючи нову робочу програму на 2018-2020 рр., Оксана Бутковська закцентувала увагу на тематичному напрямі «Майбутні і нові технології», що передбачає діяльність трьох пов’язаних блоків конкурсів – FET Open, FET Proactivе і FET Flagships. Леся Гарасим ознайомила учасників заходу з проблемами міграції, технологічних перетворень та сучасного управління, що є актуальними в межах напряму «Інклюзивні, інноваційні та розумні суспільства».

Запрошені представники національних контактних пунктів розповіли про найактуальніші тематики конкурсів за різним напрямами, зокрема: «Дії Марії Склодовської-Кюрі» (Галина Лазько), «Безпечні суспільства: захист свободи та безпеки Європи та її громадян» (Надія Ткачук), «Енергетика» (Артур Воронич).

Людмила Криворучка та Валентина Андрущенко розглянули аспекти участі та форми подачі заявок на практиці.

Подія на сайті університету